Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Import China
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Import China

Buna seara.

Sunt la primul import din China si intampin cateva probleme.
Valoare marfii pe factura este de 4235$, insa am primit un e-mail de la transportator cu taxele pe care trebuie sa le platesc iar unele mi se par exagerate:
LCL CHARGES: 311.6 EUR
THC: 186.96 EUR
DVTZ Agigea: 45 EUR
DVI/ DS Bucuresti: 50 EUR
Taxa avizare: 50 EUR
Manipulare marfa: 72.22 EUR
Taxa deconsolidare: 55 EUR
CFS security charges: 18.7 EUR
CISF: 375.34 USD

Va rog sa imi spuneti daca aceste taxe sunt obligatorii si calculate corect sau transportatorul doreste sa profite de faptul ca suntem la primul import si nu cunoastem procedura.
~ Conținut șters la cerere ~
conditia de livrare conform Incoterms este CIF
~ Conținut șters la cerere ~