Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... probleme asociatii de proprietari
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

probleme asociatii de proprietari

Buna ziua,
In primul rand multumesc pentru raspunsurile primite, mai astept sugestii si mai am niste nelamuriri:: executorul judecatoresc tine cont strict de decizia instantei din hotararea definitiva si irevocabila sau cand vine sa o puna in aplicare (in cazul meu, cand asociatia a "transferat" penalitatile dovedite a fi fara o baza legala pe coloana de "Restante" si a aplicat alte penalizari) tine cont si de ce gaseste la fata locului si se restituie banii prin compensare?
Cum trebuie sa procedez in cazul in care Adunarea Generala a Proprietarilor nu este de acord sa mi se inapoieze banii?
Cristea Adriana

Executorul executa pe concret(hotararea pe care oare). Va judecati iar.
marius cioca, utilizator
Executorul pune in aplicare exact ce scrie in decizia definitiva si irevocabila a instantei fara nici o alta modificare. Modul de cum va veti primi banii prin compensare sau in alt mod e altceva, existand posibilitatea sa alegeti dvs forma sub care doriti sa primiti banii .