avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 358 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Aamenda pentru masa de biliard
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Aamenda pentru masa de biliard

In autorizatie am si codul caen 9329- alte activitati recreative si distractive- trecut la alte activitati secundare.In prezent am deschis un punct de lucru pentru BAR si am cod caen 5630- baruri si alte activitati de servire a bauturilor.
Pot folosi masa de biliard sa incasez bani? Ce amenda platesc daca sunt prins utilizand aceasta masa si incasand bani prin casa de marcat?
Cel mai recent răspuns: lexoradeanu , utilizator 23:18, 22 Septembrie 2014
nu te complica asa fa si tu reclama "CONSUMI joci " si pui pret in consumatie , de ce sunt JOCURI RECREATIVE !

de regula se dau bilete, costurile sunt foarte mari , asa iti creste consumatia .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cod caen productie concerte si vanzare alcool A2349u3rh A2349u3rh Buna ziua, Intentionez sa organizez concerte pe o plaja subinchiriata. Vom avea bilete la intrare, vom vinde alcool si sandwich-uri. Care sunt ... (vezi toată discuția)
Autorizatie alcool pentru bar mobil adina2890 adina2890 Pentru un serviciu de bar mobil - prestari servicii catering bauturi pentru persoane fizice si juridice, avem inregistrat pe societate cod CAEN: 5630 Baruri si ... (vezi toată discuția)