Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Cod CAEN potrivit
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Cod CAEN potrivit

Doresc să pornesc un SRL pentru recomandarea de personal pentru companii.
Drept cod principal pot folosi :7810 Activități ale agențiilor de plasare a forței de muncă? (trebuie respectate și alte condiții?- de exemplu-să am angajat și un psiholog)
Sau pot funcționa și pe 7022 -Activități de consultanță pentru afaceri și management
Vă mulțumesc!
Caen 7810.
Cel putin 25% din personalul cu atributii in prestarea serviciilor de ocupare sa aiba studii superioare in una dintre specialitatile: psihologie, pedagogie, drept, consiliere, precum si experienta de minimum 3 ani an domeniul serviciului pentru care se solicita acreditarea.
Buna ziua,

Pentru a desfasura activitatea 7810 este necesar sa obtineti o autorizatie de la Ministerul Muncii.

Despre cele mentionate de antevorbitoarea mea nu am auzit, poate ne indica si cadrul legal.

Multumim!
Mulțumesc pentru răspunsuri. Am unul din parteneri care a terminat studii pe partea de comincare si resurse umane si cu acreditare ca inspector resurse umane- ar fi destul pentru a folosi 7810? Există un alt cod CAEN pe care aș putea funționa fără a avea nevoie de acreditări?