avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 358 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Amanare executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

Amanare executare silita

buna ziua
doresc o amanare a executarii silite de cateva luni poate reusesc sa vand casa sa platesc datoria
mai exista alta cale de amanare a executarii silite in afara de contestatie ?
ce ar trebui sa contina aceasta contestatie pentru a fi acceptata de judecator ?
va multumesc
Cel mai recent răspuns: cristi111us , utilizator 15:53, 29 Septembrie 2014
Nu pot sa spun ca stiuu foarte bine pasii, dar nu inteleg din spuneti daca o contestati sau doriti doar amanarea executarii.
Cred ca cel mai bine ar fi sa discutati cu executorul si sa se gaseasca o cale de mijloc.
Mult succes.
Contestatia la executare trebuia depusa in termen de max 15 zile de la comunicarea somatiei de catre executor - nu cred ca mai sunteti in termen.
Dar, dupa cum spunea ante-vorbitorul, mai mult ca sigur veti ajunge la intelegere cu executorul.
SUCCESURI !

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Vanzare apartament in faza executarii silite AlinaIoanPopa AlinaIoanPopa Buna ziua, Acum 8 ani, am cumparat un apartament prin credit ipotecar. Au fost niste probleme financiare, si nu am mai putut plati ratele. Creditul a fost ... (vezi toată discuția)
Executare silita nico_n nico_n Buna ziua, Am cateva intrebari. Am apartamentul in executare silita din cauza unui imprumut la banca. Vreau sa vand ap sa inapoiez banii pt stingerea ... (vezi toată discuția)
Contestatie la executare hecla hecla Buna ziua . As avea cateva intrebari, sper sa ma puteti ajuta. 1.am depus o contestatie la executare si suspendare a executarii, am si avut deja 2 termene de ... (vezi toată discuția)