Forum Discuţii juridice Executare silită Amanare executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

Amanare executare silita

buna ziua
doresc o amanare a executarii silite de cateva luni poate reusesc sa vand casa sa platesc datoria
mai exista alta cale de amanare a executarii silite in afara de contestatie ?
ce ar trebui sa contina aceasta contestatie pentru a fi acceptata de judecator ?
va multumesc
Nu pot sa spun ca stiuu foarte bine pasii, dar nu inteleg din spuneti daca o contestati sau doriti doar amanarea executarii.
Cred ca cel mai bine ar fi sa discutati cu executorul si sa se gaseasca o cale de mijloc.
Mult succes.
Contestatia la executare trebuia depusa in termen de max 15 zile de la comunicarea somatiei de catre executor - nu cred ca mai sunteti in termen.
Dar, dupa cum spunea ante-vorbitorul, mai mult ca sigur veti ajunge la intelegere cu executorul.
SUCCESURI !