avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 158 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Impozit?
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Impozit?

Buna ziua,

Recent mi-am radiat vechea masina si intentionez sa vand cateva piese. As putea avea vreo problema, sa fiu impozitata sau altceva? Daca vand prin curier trebuie sa decvar veniturile desi sunt piesele de la masina mea ?

V-as multumi daca cineva m-ar lamuri.
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 23:19, 4 Octombrie 2014
Ca persoana fizica nu este necesara declararea vanzarii de componente bunuri provenind de la auto radiat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Dezmembrari autoturisme, VASSY VASSY Buna ziua, Am un prieten care doreste sa achizitioneze masini radiate si sa le dezmembreze si sa vanda piesele. Ce inseamna din punct de vedere legal? Trebuie ... (vezi toată discuția)
Fiscul imi solicita plata impozitului pe doi ani in urma!!!!!!!!!!!!!!!!!! marii_48 marii_48 Buna ziua ! Va rog sa aveti bunavointa de a ma lamuri si pe mine , eventual sa-mi indicati textul de lege care prevede impozitarea pe mijloace ... (vezi toată discuția)
Vanzare-cumparare marcel.damaschin marcel.damaschin O societate comerciala poate cumpara un bun de folosinta indelungata sa-i zicem, de la o persoana fizica? In ce conditii si cum poate fi evidentiat in ... (vezi toată discuția)