Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Impozit?
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Impozit?

Buna ziua,

Recent mi-am radiat vechea masina si intentionez sa vand cateva piese. As putea avea vreo problema, sa fiu impozitata sau altceva? Daca vand prin curier trebuie sa decvar veniturile desi sunt piesele de la masina mea ?

V-as multumi daca cineva m-ar lamuri.
Ca persoana fizica nu este necesara declararea vanzarii de componente bunuri provenind de la auto radiat