Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... CMI si o imprimanta multifunctionala
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

CMI si o imprimanta multifunctionala

La un CMI patronul aduce o multifuntionala de la el de acasa fara acte.Cum o inregistrez,pe ea si consumabilele care-i sunt necesare?
Multumesc anticipat ! O zi buna va doresc!
Nu o inregistrati pentr ca este in patrimoniul personal nu al CMI-ului. Consumabilele le inregistrati normal ca si cum at avea multifunctionala pe CMI. Daca vreti sa aveti ceva documente suport faceti un comodat intre PF si CMI pt multifunctionala si gata.