Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Compatibilitate pensie de urmas cu calitatea de ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Compatibilitate pensie de urmas cu calitatea de auditor de justitie?

se poate cumula pensia de urmas cu bursa cu caracter salarial primita ca urmare a admiterii la inm si a dobandirii calitatii de auditor de justitie, avand in vedere ca auditorul nu a implinit inca 26 de ani si mai beneficiaza de pensia de urmas? Totodata, auditorul urmeaza si cursurile de masterat, avand si calitatea de student.
Daca beneficiarul pensiei de urmas are sub 26 de ani si urmeaza cursurile unei forme de invatamant poate cumula pensia de urmas cu orice alt venit.