Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... ABSOLVENTA SPIRU HARE (FAC. DREPT) PROMOTIA 2009
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

ABSOLVENTA SPIRU HARE (FAC. DREPT) PROMOTIA 2009

Buna ziua, as dori sa intreb si eu la randul meu bsolventa a Univ. Spiru Haret, promotia 2009, la forma ID, ce demersuri ar trebui facute in cazul in care nici pana in acest moment aceasta facultate nu a dat nici un fel de raspuns cu privire la diplomele de licenta, care in mod normal ar fi trebuit sa le elibereze , dupa cei 4 ani de facultate, sa se puna intrebarea daca aceasta este acreditat sau nu, mi se pare o marsavie din partea lor.
Daca vreun absolvent a avut castig de cauza in acest caz as dori sa-mi raspunda sa pot lua legatura cu acesta, poate ma va indruma si pe mine dar si pe ceilalti colegi ai mei, ce am putea face mai exact; ideea este ca toata lumea zice "da-i in judecata " dar inainte de acest pas trebuie sa stii exact toti pasii care trebuie urmati.
Mentionez ca am absolvit Facultatea de Drep si Administratie Publica din cadrul Univ Spiru Haret, la forma ID, in iulie 2009.
Va multumesc.
Bună ziua,

Există o absolventă a univ. Spiru Haret care s-a aflat în aceeaşi situaţie ca dvs. (promoţia 2009, ID).

A chemat în instanţă univ. SH şi Min. Educaţiei şi a câştigat. Tribunalul respectiv a obligat univ. SH să-i elibereze diploma de licenţă.

Studiul de caz referitor la această situaţie îl găsiţi în acest articol: [ link extern ] / .