Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... pfa
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

pfa

Buna ziua,

O intrebare, daca devin pfa pot colabora/presta servicii unei societati profesionale de avocati ? Eu sunt licentiata in drept si ca persoana fizica nu pot lucra in cadrul unei asemenea societati, avand in vedere statutul profesiei de avocat. Astfel fiind pfa, as putea presta servicii de secretariat ?

Multumesc anticipat pentru raspuns.
In baza unui contract de prestari servicii incheiat intre PFA si societatea de avocatura respectiva se poate presta activitati de secretariat daca PFA are un astfel de obiect de activitate.