Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... luare de mita de catre padurar
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

luare de mita de catre padurar

Cum pot sa procedez legal pentru a reclama o luare de mita de catre padurarul ocolului silvic care raspunde de padurea parintilor mei.
Padurarul care se ocupa de marcarea copacilor pentru taiere pretinde mita pentru a marca copaci mai mari chiar daca sunt verzi sau nu respecta desantul forestier. In cazul in care nu primeste mita iti marcheaza doar copacii cei mai mici si uscati (conform legii zice el)
formulati o plangere la politie pentru a se efectua un flagrant.
Adela Maria Bratulescu, Avocat