Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Normativ proiectare sali de judecata
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Normativ proiectare sali de judecata

Buna ziua,
Sunt arhitect si am de proiectat o cladire administrativa in care etajele vor fi de tip open-space, cu posibilitatea de a fi inchiriate pentru birouri sau de catre tribunal pentru sali de judecata.
Am aflat ca ar exista un Normativ de proiectare pentru sali de judecata. Exista asa ceva? Ma poate ajuta cineva in acest sens?

multumesc.
da, sunt o serie de Norme de aplicare la Legea 50/1991 privind cladirile administrative .
Imi puteti indica un link, un titlu sau orice m-ar putea duce catre acest normativ? Eu am cautat in toate felurile si nu reusesc sa gasesc nimic concludent.

multumesc.
arhitectool a scris:

Imi puteti indica un link, un titlu sau orice m-ar putea duce catre acest normativ?

Nu poate. Asa raspunde dumnealui uneori: telegrafic, evaziv sau complet offtopic.
Cititi si Hotararea nr. 781 din 5 septembrie 2012 pentru completarea Regulamentului de ordine interioară al instanţelor judecătoreşti, aprobat prin Hotărârea Plenului Consiliului Superior al Magistraturii nr. 387/2005:
[ link extern ]
Multumesc. Este cat de cat un punct de plecare. Alceva inca nu am gasit.