Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... pensie alimentara
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

pensie alimentara

Buna ziua! Am depus acte la tribunal pentru recalculare pensie alimentara dupa ce fostul sot s-a angajat! Dupa 2 saptamani am primit hartie sa depun CNP meu si al fostului sot!Este norma asa ceva? de unde sa scot eu CNP eul lui si este legal ca eu sa il comunic instantei?Eu am atasat la dosar copie dupa hotararea anterioara, dupa divort , dupa cartea mea de identitate! Eu nu inteleg ce vor de fapt? Cum sa procedez?Actiunea nu este scutita de taxa de timbru?Mi-au cerut si sa timbrez cu 20 lei actiunea!
Nu este scutita de plata taxei, se timbreaza cu 20 de lei, cf oug 80/2013.
,iar in rest ..ce vor, scrie in ce v-au trimis.
Nu aveti scris nicaieri cnp-ul lui, in hot de divort sau in alte acte,.contracte mai vechi?
Poate mai aveti vreo copie dupa certificatul de casatorie, pentru CNP.
DAR chiar daca il am scris eu am dreptul sa dau CNP altei persoane?
Da, aveti dreptul sa comunicati CNP-ul tatalui catre instanta de judecata. DE fapt, aveti chiar obligatia.
Dati CNP-ul linistita.