Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Mostenire \\"in ceata\\"
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Mostenire "in ceata"

Buna tuturor!
Bunicul sotiei a murit acum cativa ani si intre documentele gasite era si un extras CF cu cca 1 ha de pamant (aratoare) mostenita de el in 1937 impreuna cu alte 3 persoane. Cum si mama sotiei este moarta de mai multa vreme, normal, sotia mosteneste ea cota parte....
Dar nu stim nimic despre ceilalti mostenitori, doar niste zvonuri cum ca toti ar fi murit intre timp fara mostenitori.
Cm si ce demersuri trebuie sa facem macar pentru a clarifica situatia, eu cred ca in lipsa unor urmasi ai celorlalti mostenitori tot terenul s-ar cuveni sotiei, doar ca nu stim de unde sa incepem. Am obtinut un nou extras CF, situatia este nemodificata.
Si inca o mentiune: terenul este extratabular, oare cum s-ar putea identifica pe teren?

Multumesc mult pentru orice ajutor!
mergeti la primarie si verificati rolul agricol