Forum Discuţii juridice Să schimbăm împreună legea Plimbarea cainilor de companie pe spatiile verzi
Discuție deschisă în Să schimbăm împreună legea

Plimbarea cainilor de companie pe spatiile verzi

Buna ziua,
Se poate sa imi spuna si ie cineva ce spune legea in legatura cu plimbarea cainilor de companie pe spatiile verzi?
Puteti sa imi dati doar un link catre acea lege care specifica ce si cum.
Multumesc frumos!
Logica beton. Problema este ca nici la tara (sat, comuna, etc.) nu poti plimba un caine/animal de companie pe spatiile verzi intravilane, deoarece acesta este subiectul discutiei (plimbarea cainilor/animalelor de companie pe spatiile verzi - legea 24/2007, art. 21 lit.m, HCGMB; HCL-uri) si NU ce alegem intre un copil si un caine. Eu am ales doi copii si un caine de companie.
danyo, utilizator
Mai intai ar trebui sa invete sa scrie si sa citeasca si apoi sa se inmulteasca. Zic si eu... daca tot lucram la capitolul logica.
LUCk33ro, utilizator