Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... dreptul de acces la bunul propriu
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

dreptul de acces la bunul propriu

In urma modernizarii drumului comunal am ajuns in imposibilitatea de a folosi garajul deoarece s-a creat o diferenta de nivel de aproximativ 70 cm in dreptul portilor , constructia unei rampe nu ajuta cu nimic fiind spatiul foarte ingust intre porti si borduri, cel mult o treapta. Ajuns in aceasta situatie, din punct de vedere juridic, impotriva cui pot deschide o actiune, proiectant, constructor, primarie? Este intemeiata aceasta actiune? Va multumesc...
Doar impotriva proprietarului drumului !