Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Trecerea unui teren din intravilan curti constructii ...
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Trecerea unui teren din intravilan curti constructii in agricol

Buna ziua tuturor! Poate gasesc aici niste raspunsuri pentru ca pe la institutii tot pup usile degeaba. In urma cu 2 ani am cumparat un teren agricol pe care l-am trecut in intravilan curti constructii pentru a construi un parc fotovoltaic. cum acest proiect a fost o investitie foarte neinspirata, totul a cazut si acum as vrea sa trec terenul inapoi in agricol(sau macar intravilan arabil, daca nu se mai poate in extravilan), deoarece impozitul pentru intravilan este destul de mare. Se poate ? Care ar fi procedura?
nu puteti scoate terenul din Intravilan... dar categoria de folosinta se poate schimba cu o adeverinta de la Primarie. Poate deveni arabil sau pasune (ceea ce nu va recomand). Aceasta Adeverinta se inscrie in CF.
Va multumesc!
Partial nu se poate ? O parte este cu grajduri, CCA 15000,0 sunt declarati si verificati de APIA dar platesc impozit C.Constructii!!