Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Iniţiere, constituire de grup infracţional ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Iniţiere, constituire de grup infracţional organizat, aderare sau sprijinire a unui asemenea grup (Legea 39/2003 art. 7)

Dupa aproximativ 3-4 ani de judecata, grupul infractional organizat, a primit condamnarea de 4 ani.
Acestia au facut recurs. Cate recursuri pot face?
Recursul poate fi formulat o singura data!
Va referiti la apel, conform NCPP recursul in casatie este cale extraordinara de atac.
Multumesc mult. Da Patrascu Razvan, am gresit, imi cer scuze, la apel ma refeream.
Ce inseamna asta?
Ora estimata: 09:00
Complet: 3APa
Tip solutie: Amână cauza
Solutia pe scurt: Amână judecarea cauzei la data de 6 noiembrie 2014, sala1, ora 12,00 faţă de cererile de amânare în vederea pregătirii apărării formulate de avocaţii aleşi ai apelanţilor inculpaţi X şi Y ( nu dau nume)
Document: Încheiere de şedinţă 21.10.2014

Mai dureaza procesul sau e pe sfarsit?