avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 407 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Iniţiere, constituire de grup infracţional ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Iniţiere, constituire de grup infracţional organizat, aderare sau sprijinire a unui asemenea grup (Legea 39/2003 art. 7)

Dupa aproximativ 3-4 ani de judecata, grupul infractional organizat, a primit condamnarea de 4 ani.
Acestia au facut recurs. Cate recursuri pot face?
Cel mai recent răspuns: NcsNarcis , utilizator 15:04, 24 Octombrie 2014
Recursul poate fi formulat o singura data!
Va referiti la apel, conform NCPP recursul in casatie este cale extraordinara de atac.
Multumesc mult. Da Patrascu Razvan, am gresit, imi cer scuze, la apel ma refeream.
Ce inseamna asta?
Ora estimata: 09:00
Complet: 3APa
Tip solutie: Amână cauza
Solutia pe scurt: Amână judecarea cauzei la data de 6 noiembrie 2014, sala1, ora 12,00 faţă de cererile de amânare în vederea pregătirii apărării formulate de avocaţii aleşi ai apelanţilor inculpaţi X şi Y ( nu dau nume)
Document: Încheiere de şedinţă 21.10.2014

Mai dureaza procesul sau e pe sfarsit?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Va salut! nu am studii juridice, nu ma pricep în materie juridică ... Adrian Dumitru 408 Adrian Dumitru 408 Va salut! Nu am studii juridice, nu ma pricep în materie juridică dar am o nelămurire/curiozitate și anume: Diicot a trimis în judecata în 2016 un dosar ... (vezi toată discuția)
Este normal ca instanta sa amane pronuntarea de 4 ori? wolfnight333 wolfnight333 Ma numesc marian am un proces cu flanco si sa amanat de 4 ori pronuntarea este un proces civil e normal asa ceva?X-(X-( (vezi toată discuția)
Interpretare pronuntare instanta iuli113 iuli113 Buna ziua, va rog sa imi spuneti daca persoana G.F. va fi cercetat penal sau se va renunta la cercetarea penala? AM atasat rezolutia completului de ... (vezi toată discuția)