Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bani dati ca arvuna la o masina
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bani dati ca arvuna la o masina

am dat 100euro arvuna la o masina s a facut o chitanta de mana an care nu se specifica :an cazul an care masina se va vinde nu pot sa recuperez banii ,am fost la individ si nu vrea sa mi dea banii anapoi .ce este de facut ?cu toate ca nu este o suma mare ,da sant banii mei si ai vreau anapoi.
il dai in judecata, ca sa recuperezi banii.