Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Ajutorul de incalzire
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Ajutorul de incalzire

Mama mea are o pensie de urmas de 450 de lei. Casa in care locuieste mi-a dat-o mie,fiica ei, printr-un act de vanzare-cumparare cu clauza de intretinere,dar eu nu locuiesc acolo,ea locuind deocamdata singura in acea casa.Mentionez ca factura de gaze vine tot pe numele meu,fiica ei.

poate beneficia de ajutorul de caldura?
Declaratia pe proprie raspundere o completati dv. ca proprietar cu datele dv. pe prima fila, fara a trece nimic la venituri (0 lei), iar la sectiunea "Date despre familie" - sectiunea C - o treceti pe mama dv. (ca persoana indreptatita) cu venitul dumneaei, astfel incat la incheierea declaratiei sa reiasa ca total venituri numai pensia de 450 lei.
elga50, moderator