Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Acord de recunoastere a vinovatiei-este necesar sa ma ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Acord de recunoastere a vinovatiei-este necesar sa ma prezint si la instanta?

am semnat un asemenea acord,lucrez in stainatate si nu ma pot prezenta la proces de aceia am lasat o imputernicire avocatului.este posibil sa nu mai fie nevoie de prezenta mea?este vorba de un dosar penal pt conducere sub influenta bauturilor alcoolice.
Daca aveti un reprezentant nu mai este nevoie. Doar in cazul in care instanta solicita in mod expres prezenta dvs.
Da, asa vad si eu lucrurile.
Ce pedeapsa aveti?
am cazut deacord cu 1 an suspendare