avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 177 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Acord de recunoastere a vinovatiei-este necesar sa ma ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Acord de recunoastere a vinovatiei-este necesar sa ma prezint si la instanta?

am semnat un asemenea acord,lucrez in stainatate si nu ma pot prezenta la proces de aceia am lasat o imputernicire avocatului.este posibil sa nu mai fie nevoie de prezenta mea?este vorba de un dosar penal pt conducere sub influenta bauturilor alcoolice.
Cel mai recent răspuns: cosmas , utilizator 08:17, 24 Octombrie 2014
Daca aveti un reprezentant nu mai este nevoie. Doar in cazul in care instanta solicita in mod expres prezenta dvs.
Da, asa vad si eu lucrurile.
Ce pedeapsa aveti?
am cazut deacord cu 1 an suspendare

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Conducerea autovehiculului sub influenta bauturilor alcoolice pufu_puf pufu_puf Buna ziua, Sunt iuliana si in dimineata aceasta in tip ce ne intorceam de la o nunt, eu si sotul meu, am fost opriti de un echipaj al politiei rutiere ... (vezi toată discuția)
Existenta starii "sub influenta bauturilor alcoolice" dosagh dosagh buna ziua. va rog sa binevoiti sa imi indicati actul normativ care stabileste existenta starii unei persoane \"sub influenta bauturilor ... (vezi toată discuția)
Cât poate dura un proces penal pentru accident și alcool la volan? Deac Andrei Deac Andrei Bună seara ! Am și eu o problemă. Acum 5 zile pe data de 22.10.2017 am făcut accident acrosând trei mașini parcate din care au rezultat doar pagube ... (vezi toată discuția)