Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... termen adresa presedinte asociatie proprietari
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

termen adresa presedinte asociatie proprietari

Am facut o adresa presedintelui asociatiei de proprietari si am rugamintea sa-mi comunicati care este termenul de raspuns.Adresa nu se refera la lista de intretinere.
Din precizarea dvs rezulta ca a-ti adresat presedintelui de asociatie "o adresa "
In temeiul disp OG nr 27/2002
ART. 8

(1) Autoritatile si institutiile publice sesizate au obligatia sa comunice petitionarului, in termen de 30 de zile de la data inregistrarii petitiei, raspunsul, indiferent daca solutia este favorabila sau nefavorabila.

Daca formulati contestatie la valoarea impusa in lista de intretinere,in temeiul HG nr 1588/2007 art 12 A al c si d-in termen de 10 zile de la afisarea acesteia,presedintele de asociatie avea obligatia sa raspunda la contestatie in termen de 7 zile