Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Abuz politie sectie 15
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Abuz politie sectie 15

Buna seara, am mers acum cateva zile pe Drumul gazarului spre Constantin Brancoveanu (Bucuresti) ,la intersectie (cu Constantin Brancoveanu) ,indicatorul "Trecere pietoni" il optureaza perfect pe cel "Obligatoriu la dreapta", daca ai ghinionul sa faci "La stanga" vei fi prins negresit de politistii de la sectia 15 care stiu si ei de problema cu semnele si amendat cu 360 lei.Culmea ironiei te si cearta ironic "Data viitoare sa fiti mai atent!",se pune intrebarea "acestia sunt oamenii pe care ii platim pentru "Siguranta si Incredere"???
Sesizati oficial serviciul din primarie pentru remedierea situatiei
nu poliţiştii sunt raspunzatori pentru amplasarea necorespunzătoare a indicatorului de circulaţie, ci administratorul drumului, în speţa ta Primăria Municipiului Bucureşti. Poliţiştii doar aplică legea în funcţie de amplasarea lor. Dacă indicatorul există, ei nu fac un abuz!
Contestati amenda.