Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale impozite
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

impozite

pensionarii cu venituri mici au dreptul la reduceri de impozite pt pamant/
Trebuie sa consultati hotararea consiliului local privind impozitele si taxele locale- va interesati la primarie.
In conformitate cu prevederile art 286, alin 3 Cod fiscal :
(3) Consiliul local poate acorda scutire de la plata impozitului pe clădiri şi a impozitului pe teren sau o reducere a acestora pentru persoanele ale căror venituri lunare sunt mai mici decât salariul minim brut pe ţară ori constau în exclusivitate din indemnizaţie de şomaj sau ajutor social.