avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 609 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Demersuri pentru inchidere PFA
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Demersuri pentru inchidere PFA

Buna seara,
As dori sa imi inchid PFA-ul si inca nu am achitat nici-un impozit sau taxa, care ar fi pasii ce trebuie sa-i urmez pentru a-l inchide.

Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: av_silvia_margineanu , utilizator 23:19, 3 Noiembrie 2014
Incepeti cu plata taxelor si impozitelor.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Etapele de radiere pfa varnan varnan Buna seara, Am un PFA si nu am activitate. Care sunt pasii pe care trebuie sa-i urmez sa inchid activitatea si care sunt costurile. Multumesc (vezi toată discuția)
Detin un pfa cu norma de venit si vreau sa-l radiez. alex025 alex025 Salutare, Detin un PFA cu norma de venit pentru care trebuie sa platesc toate taxele pana pe 25 mai. Momentan PFA-ul nu mai inregistreaza nicio activitate, ... (vezi toată discuția)
Radiere pfa kosminus kosminus Problema se pune in felul urmator. Am un pfa din aprilie , am avut si incasari si cheltuieli pe el. Acum pe 14 sept trebuie sa platesc impozitul aferent ... (vezi toată discuția)