Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Mama se razbuna pe tatal copilului lor??
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Mama se razbuna pe tatal copilului lor??

Buna ziua.
Spuneti-mi va rog ce lege/legi incalca mama copilului nostru (minor) in cazul in care noi suntetm doar despartiti, nedivortati, nelasandu-ma sa imi vad copilul, sa stau cu el, sa ma ocup de el, in nici un fel. Ia hotarari legate de copil fara sa ma intrebe pe mine sau sa se consulte cu mine. problema asta persista din ce in ce mai mult inca din iarna anului trecut.... Practic eu de aproape un an nu m-am mai bucurat de acest copil si nici nu am avut cum sa ma ocup de el pentru ca nu sunt lasat sa il vad.

INTREBAREA este, ca si cea de la inceputul acestui mesaj...acest copil este privat de dragostea paterna clar !!! cel lege sau legi incalca sotia in acest caz???

Cu stima.
[editat- offtopic]
Daca lucrurile nu mai merg, de ce nu introduceti o actiune de divort, se stabileste domiciliul la unul dintre parinti, se stabileste o pensie de intretinere, si exista un program de vizita bine stabilit de catre instanta, in interesul minorului.
gi-jane2, moderator
Puteti cere si fara divort sa aveti un program de vizita intrucat minorul locuieste separat de dvs.