Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Adeverinta de venit
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Adeverinta de venit

Angajatorul refuza sa complecteaza adeverinta in formularul banci, doar a facut adeverinta prin propriul formular si mi-a dat semnata, stampilata etc etc. Acuma banca refuza sa acepte adeverinta respectiva si angajatorul a spus ca sub nicio forma o sa completeze formularul din banca pentruca este un formular extern, si chiar a facut deja adeverinta de venit asa cum trebuie. Cum procedez?

Multumesc
Nimeni nu-l poate obliga pe angajator sa completeze un formular tipizat pentru banca.