Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Conventie de colaborare-coparticipatie productie ...
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Conventie de colaborare-coparticipatie productie agricola

Buna ziua!
Anul trecut am incheiat o conventie de colaborare eu, ca si persoana fizica si el, ca si persoana juridica.
Am platit la timp contributia mea, am factura si chitanta pe sumele platite de mine catre firma respectiva,
In contract este specificat, ca valoarea de rascumparare al contractului, adica plata rentei in lei se va face pana pe 15.07.2014 si in natura pana pe 25.11.2014.
Problema mea este, ca domnul respectiv cu care am incheiat contractul nu da nici un semn de viata, am incercat sa-l sun, intra robotul, sa iau legatura cu el prin internet, insa nu vrea sa comunince cu mine.
Intre timp am aflat, de pe net, ca ar mai multe dosare penale pt inselaciune, si ca firma lui a intrat in insolventa.
Oare mai pot recupera banii mei, macar cei investiti?
Care ar fi procedura de urmat?
Oare poate fi vorba si de un contract fals? Toate paginile contractului sunt semnate si de mine si de dansul si la ultimul este si stampila.
Va rog sa ma ajutati, va multumesc anticipat!
cum se numeste firma? daca a intrat in insolventa, aveti posibilitatea sa va inscrieti la masa credala, daca nu a intrat in insolventa puteti sa il actionati in judecata.
Nu sunt sigura ca pot sa scriu aici numele firmei, sau al persoanei, din cate am citit din regulament este interzis
dati-mi numele firmei pe adresa de e-mail av.mariana.lazar@gmail.com, sa va spun daca este sau nu in insolventa
ok, multumesc, v-am trimis emailul
tgm, utilizator
marianalazar a scris:

dati-mi numele firmei pe adresa de e-mail av.mariana.lazar@gmail.com, sa va spun daca este sau nu in insolventa

Buna ziua! Va multumesc pt raspunsul dvs.
V-am mai trimtis un email si as fi foarte recunoscatoare, daca ati putea sa-mi raspundeti!
Va multumesc frumos!