avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 218 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Conventie de colaborare-coparticipatie productie ...
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Conventie de colaborare-coparticipatie productie agricola

Buna ziua!
Anul trecut am incheiat o conventie de colaborare eu, ca si persoana fizica si el, ca si persoana juridica.
Am platit la timp contributia mea, am factura si chitanta pe sumele platite de mine catre firma respectiva,
In contract este specificat, ca valoarea de rascumparare al contractului, adica plata rentei in lei se va face pana pe 15.07.2014 si in natura pana pe 25.11.2014.
Problema mea este, ca domnul respectiv cu care am incheiat contractul nu da nici un semn de viata, am incercat sa-l sun, intra robotul, sa iau legatura cu el prin internet, insa nu vrea sa comunince cu mine.
Intre timp am aflat, de pe net, ca ar mai multe dosare penale pt inselaciune, si ca firma lui a intrat in insolventa.
Oare mai pot recupera banii mei, macar cei investiti?
Care ar fi procedura de urmat?
Oare poate fi vorba si de un contract fals? Toate paginile contractului sunt semnate si de mine si de dansul si la ultimul este si stampila.
Va rog sa ma ajutati, va multumesc anticipat!
Cel mai recent răspuns: tgm , utilizator 14:50, 11 Noiembrie 2014
cum se numeste firma? daca a intrat in insolventa, aveti posibilitatea sa va inscrieti la masa credala, daca nu a intrat in insolventa puteti sa il actionati in judecata.
Nu sunt sigura ca pot sa scriu aici numele firmei, sau al persoanei, din cate am citit din regulament este interzis
dati-mi numele firmei pe adresa de e-mail av.mariana.lazar@gmail.com, sa va spun daca este sau nu in insolventa
ok, multumesc, v-am trimis emailul
Ultima modificare: Vineri, 7 Noiembrie 2014
tgm, utilizator
marianalazar a scris:

dati-mi numele firmei pe adresa de e-mail av.mariana.lazar@gmail.com, sa va spun daca este sau nu in insolventa


Buna ziua! Va multumesc pt raspunsul dvs.
V-am mai trimtis un email si as fi foarte recunoscatoare, daca ati putea sa-mi raspundeti!
Va multumesc frumos!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cu ce creante ne putem inscrie la masa credala? cristina69 cristina69 Va rog daca sa imi raspundeti, cat mai urgent, daca la masa credala se poate inscrie cu facturi care au fost emise in luna mai dar sunt scadente doar in ... (vezi toată discuția)
Firma in insolventa - activitate incetata legal? IoanaNed IoanaNed O firma intrata in insolventa are activitatea incetata/suspendata? Cu ce act se dovedeste acest lucru si de unde il procur? (La firma la care lucrez, ... (vezi toată discuția)
Executare silita laurentiuu laurentiuu Am cumparat cu factura materiale de constructii de la o firma care a intrat in faliment si este executata silit.Materialele nu le-am primit. Cum imi pot ... (vezi toată discuția)