Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... DONATIE,
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

DONATIE,

Buna ziua,imi explicati va rog ce inseamna intr-un act de donatie urmatoarele "se doneaza 50 de ari plus curtea si toate constructiile de pe el" in categoria constructii intra si casa? actul de donatie fiind facut mai bine de 20 de ani in urma
"cu toate constructiile de pe el" - daca pe teren este si o casa, da, intra in cadrul acestei donatii