avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 632 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... DONATIE,
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

DONATIE,

Buna ziua,imi explicati va rog ce inseamna intr-un act de donatie urmatoarele "se doneaza 50 de ari plus curtea si toate constructiile de pe el" in categoria constructii intra si casa? actul de donatie fiind facut mai bine de 20 de ani in urma
Cel mai recent răspuns: MYRA CIMPEAN , Avocat 09:45, 7 Noiembrie 2014
"cu toate constructiile de pe el" - daca pe teren este si o casa, da, intra in cadrul acestei donatii

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Trecerea in proprietate si autorizatii cristina20mcm cristina20mcm Buna ziua, saptamana viitoare voi primi un teren prin act de donatie, pe raza ors Rasnov-Bv, prin contract de donatie. Pe acest teren de o supraf. de 4800 mp, ... (vezi toată discuția)
Divort,probleme la partaj,despagubiri,donatie crissy86 crissy86 buna ziua daca se poate as vrea sa aud si parerea dumnevoastra privind urmatoarea problema fratele meu se afla intr un proces de divort cu sotia lui care ... (vezi toată discuția)
Cum se impoziteaza casa si terenul? dan755 dan755 Buna Ziua. Detin un teren de 12 ari care era trecut ca si teren intravilan arabil. Anul trecut am cerut autorizatie de constructie si m-am apucat sa ... (vezi toată discuția)