Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... programul rabla
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

programul rabla

Buna ziua, va rog sa ma ajutati si pe mine cu un raspuns!

Am cumparat o masina de la un ,,prieten'' de familie, dupa ce am mers aproximativ 1 an cu ea am dus masina la rabla, eu am facut doar contract de vanzare cumparare cu fostul proprietar si am fost cu el la rabla pentru ca masina era inscrisa pe numele lui...cei de la rabla de 1 an nu de cand am dus masina la ei tot ma mint ca nu au vouchere sa imi dea si mie unul, intr-un final m-am inteles cu cel de la rabla sa imi dea 5 mil dar trebuie sa ii duc fisa fiscala a masinii...problema este ca am vb cu cel care mi-a vandut masina si a zis k el a radiat'o de 3 luni....Ce pot sa fac in aceasta situatie sa mai recuperez ceva?
un raspuns va rog