avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 742 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Autorizari magazin
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Autorizari magazin

Pentru un magazin mixt este neaparat nevoie de autorizare DSV si DSP?
Daca eu sunt administratorul fimei si unic asociat , fata mea are voie sa vinda la magazin daca eu sunt plecat dupa marfa?
Cel mai recent răspuns: Komkao Consulting , Consultant protectia mediului 22:53, 14 Noiembrie 2014
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Daca aveti produse alimentare, trebuie sa aveti autorizatie de la DSP si DSV si acord de functionare eliberat de primaria din sectorul in care aveti magazinul.
Pentru fata Dvs. trebuie sa aveti CIM incheiat si inregistrat in revisal, daca aveti control de la ITM, o sa va dea amenda pentru munca fara forme legale.
Sunt supuse autorizarii DSV urmatoarele activitati: 5222 - Comerţ cu amănuntul al cărnii şi al produselor din carne

Sunt supuse autorizarii DSP urmatoarele activitati:
4711 – Comert cu amanuntul in magazine nespecializate, cu vânzare predominanta de produse alimentare, bauturi si tutun
4721 – Comert cu amanuntul al fructelor si legumelor proaspete, in magazine specializate
4722 – Comert cu amanuntul al carnii si al produselor din carne, in magazine specializate
4723 – Comert cu amanuntul al pestelui, crustaceelor si molustelor, in magazine specializate
4724 – Comert cu amanuntul al pâinii, produselor de patiserie si produselor zaharoase, in magazine specializate
4729 – Comert cu amanuntul al altor produse alimentare, in magazine specializate

Nici dvs. si nici fata dvs. nu aveti voie sa vindeti in magazin daca nu sunteti salariati.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cod caen 4711 mikiba mikiba Buna seara Astazi am avut un control (la maagazin) de la politia locala si m-au debusolat in privinta autorizarii codului CAEN . Eu am autorizat codul CAEN ... (vezi toată discuția)
Magazin alimentar- intreprindere individuala WEGA67 WEGA67 Ce cod CAEN pot folosi ptr. deschiderea unui magazin alimentar pentru o intreprindere individuala??? (vezi toată discuția)
Coduri caen pentru comert cu produse agroalimentare niculaucarmen niculaucarmen vreau sa desfasor activitate de comert cu amanuntul si ridicata de produse agroalimentare (lactate, branzeturi, oua etc.), amabalate si neambalate, produse de ... (vezi toată discuția)