Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Autorizatie pentru comercializare bauturi alcoolice, ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Autorizatie pentru comercializare bauturi alcoolice, tutun si cafea online

Buna ziua. Doresc sa deschid un magazin online in lunile urmatoare, care va comercializa printre altele si bauturi alcoolice, produse tutun si cafea.

Am inteles ca trebuie autorizatie pentru aceste trei tipuri de produse (cafea, bauturi alcoolice si tutun), dar nu am gasit care este cuantumul taxei cerute pentru fiecare autorizatie de comercializare pe an. Produsele nu ar fi importate, ar fi cumparate de la distribuitori din Romania.

Stie cineva cat ar fi taxa respectiva si daca se aplica si la magazinele online?

Va multumesc,
Alexandru
Dar în cazul importului de tutun exista taxa de autorizare menționat în Legea nr 148 anexa 16 ?
Tadrian82, utilizator