Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Scadere mijloc de transport de la impunere
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Scadere mijloc de transport de la impunere

In cazul instrainarii unui auto, la 25.06.2014 de exemplu, cu ce data se scade de la impunere la impozite si taxe locale primarie , in conditia in care declaratia si copia de pe contractul de vanzare s-a depus la impozite si taxe doar la 31.10.32014 ?
Buna seara,
cu data de 01.07.2014, iar cumparatorul ar trebui sa figureze la primarie din luna urmatoare celei in care s-a facut tranzacti adica 01.07.204.
Dvs., veti fi sanctionat contraventional probabil 100-150 lei pentru nedepunere la termen a cererii de scotere din evidenta, daca sunteti persoana fizica probabil nu veti primi nici o amenda.