Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cauza suspendata
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cauza suspendata

Aflat la al doilea termen, am trimis avocata sa raspunda unei cereri de precizare a motivelor actiunii si surpriza, judecatorul a suspendat cauza.
Va rog spuneti-mi cum si cand se repune pe rol, poate sta suspendata oricat?
Ce se intampla daca partea adversa vrea banii cheltuiti pe avocat?

Multumesc
In maxim 6 luni trebuie sa cereti repunerea pe rol. In caz contrar cauza va fi perimata, adica se va proceda la anularea dosarului.
Ah, multumesc. Si mai pot apoi deschide o alta actiune in caz ca nu se pune pe rol?