Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Admitere Barou,2015...am nevoie de ajutor!
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Admitere Barou,2015...am nevoie de ajutor!

Buna ziua,
Sunt student in anul 4 la Drept si am nevoie de ajutorul dvs...in legatura admiterea...As avea nevoie de tematica,bibliografie,cum va fi examenul...toate informatiile ce ma pot ajuta sa intru in Barou.Am inteles ca Udroiu si Boroi nu sunt printre preferatii celor ce corecteaza lucrarile,si deja ma apucasem de citit din Civil.
Am nevoie de opiniile voastre!
Va multumesc anticipat!=D>
tematica si bibliografia o gasesti pe site-ul baroului Bucuresti.
am cautat pe site..dar e doar cea din 2014..
inca astept opinii,dar nimeni nu vrea sa imi ofere ajutorul,asa se pare...chiar nu s-a apucat nimeni de invatat?!
Te poti orienta folosind tematica si bibliografia pt 2014. Nimeni nu-ti poate spune de pe acum ce tematica si bibliografie va fi anuntata pt concursul din 2015.
am gasit pe admiterebarou.ro sinteze pentru drept civil, editia IV, o fi buna oare? cuprinde 800+ pag. o fi suficienta impreuna cu codul?