Forum Discuţii juridice Achiziţii publice Consilier local licitatie terenurile Consiliului local
Discuție deschisă în Achiziţii publice

Consilier local licitatie terenurile Consiliului local

In cadrul unei licitatii publice pentru concesionarea pasunilor aflate in domeniul privat si administrate de Consiliul local 2 consilieri au infiintat o cooperativa agricola si au participat la licitatie obtinand un contract de concesiune pe 10 ani pentru 100 ha pasune pentru care primesc subventiile Apia fiecare vand numai 2 vaci.
Intrebarea e daca ne aflam sau nu in fata unei incompatibilitati si ar trebui cercetati de ANI ? Mai pot exista ilrgalitati in cadrul licitatiei ?
Speta are mai degraba conotatii penale.