avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 793 soluții astăzi

Acum, pe live.avocatnet.ro, are loc evenimentul: Sediul fix și sediul permanent: Controverse, clarificări și soluții pentru companii 

Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Grupa de munca asistent medical
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Grupa de munca asistent medical

Buna ziua!
Va rog sa-mi spuneti in ce grupa de munca se incadreaza asistentul medical care si-a prestat munca in sectia anestezie si terapie intensiva .
Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 16:35, 28 Noiembrie 2014
Locul de munca la asistentului este incadrat in loc de munca cu conditii deosebite sau speciale de munca ?

Spitalul are aviz de la ITM de incadrare a locurilor de munca in conditii deosebite sau speciale de munca ?

Conditiile deosebite sau speciale de munca nu se stabilesc in functiile detinute de salariati.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Anestezie și terapie intensiva busubianca busubianca Bună seara, Am și eu o întrebare legată de persoanele care lucrează în cadrul secțiilor de anestezie și terapie intensivă medici, asistente, dacă ... (vezi toată discuția)
Buna ziua! sunt as.medical principal pl si lucrez intr-o sectie ... Angela1966 Angela1966 Buna ziua! Sunt as.medical principal PL si lucrez intr-o sectie cu paturi (cardiologie) in cadrul unui Spital Municipal. Lucrez de peste 35 de ani si as avea ... (vezi toată discuția)