Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... sentinta irevocabila
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

sentinta irevocabila

buna ziua ,ma numesc balca maria si la curtea de apel buc.am facut recurs impotriva unei hot.emise de tribunalul calarasi in contradictoriu cu autoritatea pentru restituirea proprietatilor.si recursul a fost respins ca nefondat si sentinta este irevocabila.va rog sa imi spuneti daca mai pot ataca aceasta sentinta.va multumesc
Buna ziua,

exista si cai de atac dincolo de recurs insa ele sunt exclusiv pentru specialisti; aceste cai de atac se pot formula doar de avocatii/juristii care va cunosc foarte bine dosarele .
Av. Boncu

Se poate exercita o cale de atac extraordinara (contestatia in anulare sau revizuirea) dar numai in conditiile si pentru motivele strict prevazute de Codul de procedura civila.