Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - impozit pe venitul ... Sponsorizare efectuata de o microintreprindere
Discuție deschisă în Fiscalitate - impozit pe venitul microîntreprinderilor

Sponsorizare efectuata de o microintreprindere

1. O societate platitoare de impozit pe veniturile microîntreprinderilor - 3% in ce limita poate sa face o sponsorizare?
1. Care este cadrul legal in acesta situatie?
3. Daca are datorii la bugetul de stat poate afectua sponsorizarea?
Pentru ca nu sunteti platitoare de impozit pe profit, nu puteti beneficia de facilitatea fiscala in cazul sponsorizarii. Puteti sa dati orice valoare catre ong dar dupa ce ati calculat si platit impozitul pe venit 3%.
Multumesc frumos pentru raspuns.