Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bonuri de masa
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bonuri de masa

Buna,
Am o intrebare in legatura cu tichetele de masa. In contractual individual de munca le am trecute, dar nu le-am mai primit din Februarie 2014. Exista vreo cale legala ca sa pot sa-i demonstrez angajatorului ca era de fapt dreptul meu,pt ca salariul s-a negociat cu bonuri cu tot. Specific faptul ca din Februarie 2014 s-a schimbat administratorul societatii, si noua conducere a luat aceasta hotarare fara ca sa intrebe pe cineva(vre-un angajat) daca este de acord sa nu mai primeasca bonurile
Puteti depune o sesizare la ITM si/sau promova o actiune in instanta impotriva angajatorului.