avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 145 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Gestionar
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Gestionar

Buna ziua,
As dori sa stiu daca functia de gestionar este o functie de executie sau de conducere.
Mentionez ca in fisa postului nu este precizat acest lucru si sunt singurul angajat
al unui punct de lucru.
Multumesc!








Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 14:08, 6 Decembrie 2014
executie
In general , este o functie de executie.
LEGEA PRECIZEAZA?
Cum pot solicita angajatorului preaviz de 20 zile?
Ultima modificare: Sâmbătă, 6 Decembrie 2014
adrianstrat03, utilizator
Pentru ce sa solicitati acest preaviz?
Demisie.
Mai exact as vrea sa stiu daca din postura de angajat ca gestionar fara atributii de conducere precizate in fisa postului pot demisiona cu doar 20 zile de preaviz.
Exista o stipulare in legi in ce priveste acest lucru?

Ultima modificare: Sâmbătă, 6 Decembrie 2014
adrianstrat03, utilizator

Alte discuții în legătură

Functie de conducere sau de executie ? adrian_tm adrian_tm Am si eu o nelamurire. Prietena mea lucreaza la o firma si ar vrea sa-si dea demisia doar ca nu stie ce perioada ar trebui sa stea in preaviz. Este angajata in ... (vezi toată discuția)
Preaviz pentru functie de conducere dannyrox dannyrox Buna ziua. Am in contractul de munca functia de inginer fara alte specificatii. Am trecut in contract previz de 180 zile calendaristice (contractul a fost ... (vezi toată discuția)
Functie de conducere sau de executie? CHANEL CHANEL Buna ziua.Va rog, daca ma poate lamuri cineva. Cum se considera functia ..de executie , sau de conducere? a unei persoane angajata pe post de contabil -sef ... (vezi toată discuția)