Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Gestionar
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Gestionar

Buna ziua,
As dori sa stiu daca functia de gestionar este o functie de executie sau de conducere.
Mentionez ca in fisa postului nu este precizat acest lucru si sunt singurul angajat
al unui punct de lucru.
Multumesc!

executie
In general , este o functie de executie.
LEGEA PRECIZEAZA?
Cum pot solicita angajatorului preaviz de 20 zile?
adrianstrat03, utilizator
Pentru ce sa solicitati acest preaviz?
Demisie.
Mai exact as vrea sa stiu daca din postura de angajat ca gestionar fara atributii de conducere precizate in fisa postului pot demisiona cu doar 20 zile de preaviz.
Exista o stipulare in legi in ce priveste acest lucru?

adrianstrat03, utilizator