Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale vector fiscal
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

vector fiscal

De curand am infiintat un Srl-D. Pentru acte m-a ajutat un consilier juridic care mi-a zis ca numai e necesara anexa A1 privind vectorul fiscal, desi eu am vazut pe site-ul ORC ca se cere asa ceva. Spuneti-mi si mie ce trebuie sa fac ca sa nu am probleme mai tarziu la ANAF.
luati legatura cu un economist sau expert contabil pentru vectorul fiscal
Ce impozit doriti sa declarati in vectorul fiscal?
Deci sa inteleg ca nu este obligatoriu, daca nu am impozit de declarat?
exceptand cazul ca soc are cap social de 25000 euro si poate fi platit de imp pe profit, restul societatilor sunt microintreprinderi neplatitoare de tva. daca vreti sa schimbati ceva depuneti 010 la adm. financiara