Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Obtinere fonduri pentru SRL D
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Obtinere fonduri pentru SRL D

in noiembrie s-a deschis SRL-d, are 1 angajat, cand si unde se depune documantatia pentru a beneficia de cei 10.000 de lei? si ce mai trebuie sa stim referitor la contabilitate?
va multumesc
1. mai e mult pana departe...trebuie sa aveti min. 2 angajati si nici nu primiti nimic in primul an pentru ca exista o conditie privind cifra de afaceri in anul precedent.
2. ca trebuie sa va angajati contabil care sa stie meserie. In ultimii 7-8 ani partea fiscala s-a complicat foarte mult si daca aveti si operatiuni externe lucrurile pot sa devina dificile...si costisitoare daca nu e contabilul experimentat.
Sesiunea de depunere a proiectelor pentru programe nationale se va deschide anul viitor probabil din luna februarie-martie. Pentru 2015 exista inca 7 proiecte de programe noi pentru finantare. Pe langa programul pentru debutanti cu finantarea de 50%, maxim 10000 euro, mai puteti accesa si programul START care are finantare 90%, maxim 94.500 lei.
Detalii puteti citi
[ link extern ] /

@adema1980
1.Conditia de a avea 2 angajati cu CIM pe perioada nedeterminata si cu norma intreaga trebuie indeplinita de la momentul obtinerii facilitatilor pana la incetarea calitatii de microintreprindere a intreprinzatorului debutant.
2. In programele START si Debutant nu este conditionata depunerea proiectului de vreo cifra de afaceri din an precedent
Daniela Bolog, Consultant credite si finantari