Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Partajare curte comuna
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Partajare curte comuna

O curte comuna pote fi partajata ? Adica o curte aflata in indiviziune ? Am inteles ca nu sunt obligat sa ramin in indiviziune cu cineva . Sunt majoritar am 2/3 cote
probleme1, utilizator
Daca nu va fi impiedicat accesul coproprietarului la propria locuinta si acesta isi poate exploata proprietatea netulburat se admite cererea de iesire din indiviziune.
sunt sigur ca nu sunt probleme . nu se mai poate trai cu acei indivizi...