Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Locuinta nationalizata cumparata, revendicare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Locuinta nationalizata cumparata, revendicare

o locuinta nationalizata cumparata de la stat mai poate fi revendicata azi ?
ce se intampla cu actualii proprietari
sunt persoana fizica
O familie cu 3 membrii care locuieste intr-o camera cumparata de la stat.
nicolaegheorghe57, utilizator
Revendicare imobiliara prin comparare de titluri, actiune admisibila in masura in care se face dovada ca au fost incalcate dispozitiile legale la cumparare.
Stimat forumist,

În lipsa unei notificări în termen, pe Legea 10, a unui câștig anterior în instanță (cum ar fi o acțiune în anulare), eu unul nu văd reale șansele dvs de a revendica imobilul.

Cu stimă.
andreigrigoriu, moderator