avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 648 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Locuinta nationalizata cumparata, revendicare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Locuinta nationalizata cumparata, revendicare

o locuinta nationalizata cumparata de la stat mai poate fi revendicata azi ?
ce se intampla cu actualii proprietari
sunt persoana fizica
O familie cu 3 membrii care locuieste intr-o camera cumparata de la stat.
Ultima modificare: Vineri, 12 Decembrie 2014
nicolaegheorghe57, utilizator
Cel mai recent răspuns: andreigrigoriu , moderator 20:27, 12 Decembrie 2014
Revendicare imobiliara prin comparare de titluri, actiune admisibila in masura in care se face dovada ca au fost incalcate dispozitiile legale la cumparare.
Stimat forumist,

În lipsa unei notificări în termen, pe Legea 10, a unui câștig anterior în instanță (cum ar fi o acțiune în anulare), eu unul nu văd reale șansele dvs de a revendica imobilul.

Cu stimă.
Ultima modificare: Vineri, 12 Decembrie 2014
andreigrigoriu, moderator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Revendicare imobiliara gigi31 gigi31 Buna ziua, as vrea sa ma ajutati cu cateva sfaturi intr-o problema cu o casa nationalizata. In anul 1997 am cumparat o casa nationalizata de la statul roman, ... (vezi toată discuția)
Casa nationalizata gigi31 gigi31 Buna ziua, as vrea sa ma ajutati cu cateva sfaturi intr-o problema cu o casa nationalizata. In anul 1997 am cumparat o casa nationalizata de la statul roman, ... (vezi toată discuția)
Revendicare teren de la um - voi primi terenul sau despagubiri ? muraruelena muraruelena - vreau sa revendic un teren ocupat abuziv, fara acte de expropriere, de o Unitate militara in anii 1960. - toti vecinii au suferit acea expropriere, fara ... (vezi toată discuția)