Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Modificarea legislatiei privin acordarea voucherelor ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Modificarea legislatiei privin acordarea voucherelor de vacanta

in sedinta din 3 decembrie a.c. Senatul a adoptat un proiect de lege privind aprobarea OG nr. 8/2014 pentru modificarea unor termene prevazute in OUG nr.8/2009 privind acordarea voucherelor de vacanta.
imi poate spune cineva in ce stadiu se afla acest proiect?
multumesc
Proiectul adoptat a fost trimis Camerei Deputatilor spre dezbatere si adoptare si primit de aceasta in data de 08.12.2014.

Proiectul este :
- trimis pentru raport la:
Comisia pentru industrii şi servicii
Comisia pentru muncă şi protecţie socială
termen depunere amendamente: 19.12.2014
termen depunere raport: 30.12.2014

- trimis pentru aviz la:
Comisia pentru buget, finanţe şi bănci
Comisia pentru administraţie publică şi amenajarea teritoriului
Comisia juridică, de disciplină şi imunităţi
Comisia pentru tehnologia informaţiei şi comunicaţiilor
[ link extern ]