avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 216 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Sentinta definitiva- in cat timp se emite mandatul de ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Sentinta definitiva- in cat timp se emite mandatul de arestare?

In cazul unei sentinte definitive, cu executare, in cat timp se emite mandatul de arestare sau de a duce persoana in arestul politiei?
Cel mai recent răspuns: Just-drept , utilizator 08:13, 11 Ianuarie 2018
In cat timp se emite mandatul daca mia venit acasacomunicare hotariri penaledin 13.12.2017
Ultima modificare: Marți, 9 Ianuarie 2018
Mirela fondoti, utilizator
Daca cititi topicul o sa aflati.
in cazul in care nu v-au ridicat inca, ar fi mai bine sa va prezentati ca sa ispasiti pedeapsa, deoarece chiar daca nu ati fost ridicat, pedeapsa ce vi s-a aplicat este inca valabila.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Sentinta: executarea pedepsei cu inchisoarea 9 luni sacre_blue28 sacre_blue28 Buna ziua. As dori sa stiu umatoarele: la o condamnare de 1 an si 4 luni ( prima instanta) pentru vatamare corporala din culpa, s-a ajuns la 9 luni cu ... (vezi toată discuția)
Incarcerare doru anghel doru anghel fiul meu are niste procese penale in faza terminala(delapidare si trafic de stupefiante) trebuie sa se dea sentinta si oricum ai da-o nu cred ca poate fi ... (vezi toată discuția)
Mandatul de arestare daniela2276 daniela2276 La cat timp se emite mandatul de arestare dupa ce o sentinta este data de un forum superior (vezi toată discuția)