Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Sentinta definitiva- in cat timp se emite mandatul de ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Sentinta definitiva- in cat timp se emite mandatul de arestare?

In cazul unei sentinte definitive, cu executare, in cat timp se emite mandatul de arestare sau de a duce persoana in arestul politiei?
In cat timp se emite mandatul daca mia venit acasacomunicare hotariri penaledin 13.12.2017
Mirela fondoti, utilizator
Daca cititi topicul o sa aflati.
in cazul in care nu v-au ridicat inca, ar fi mai bine sa va prezentati ca sa ispasiti pedeapsa, deoarece chiar daca nu ati fost ridicat, pedeapsa ce vi s-a aplicat este inca valabila.