Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Ordonanta in timpul C.I.C
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Ordonanta in timpul C.I.C

Sunt in CIC (concediu crestere copil) iar fabrica unde lucrez intra in lichidare; se stabileste ca oamenii disponibilizati astfel beneficiaza de Ordonanta. Eu pot beneficia de ordonanta, fiind in CIC ? In ce conditii ? Trebuie, eventual, sa ma reangajez sau pot sa iau Ordonanta automat ?
1. Despre ce Ordonanta este vorba?
2. Ce fel de firma sunteti, de stat sau privata?