Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Vreau un sfat - exercitare autoritate parinteasca de ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Vreau un sfat - exercitare autoritate parinteasca de catre un minor

am o fata de 17 ani,de aproximativ 3 ani a avut o relatie cu un baiat ,s-a mutat la el impotriva vointei noastre adica a parintilor,a nascut un baietel ,iar acum fata s-a intors acasa pt ca nu se mai intelege cu baiatul si nici nu prea au conditii de crescut micutul,problema e ca baiatul i-a luat copilul si nu vrea sa i-l mai dea ,o lasa doar sa vada copilul la el acasa 2 ore pe zi ,dar fetei ii e teama sa mearga acolo.Am depus plangere penala impotriva tatalui micutului la parchet si la postul de politie de care apartinem .ce sanse are fata mea sa isi recupereze copilul?si cam cat timp v-a dura ?micutul are acum varsta de 1,2 ani
Are toate sansele. Dureaza cateva luni litigiul.
multumesc,ordonanta presedintiala cam cat timp dureaza?