Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Imprumut bani - datorie pers fizice - Vreo raspundere ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Imprumut bani - datorie pers fizice - Vreo raspundere legala?

Salutare!

Am avut o amica care mi-a fost si vecina (pe scara cealalta a blocului). Am imprumutat-o cu 150 Ron iar acum se pare ca nu-i mai vad inapoi. Ea cred ca s-a mutat, la telefon si pe net nu raspunde.

Tin sa precizez ca am pe Facebook discutia dintre mine si ea in care ea imi cere banii si apoi imi si multumeste si promite ca mi v-a da inapoi. De asemenea am si un martor.

Exista vreo modalitate cum sa rezolv chestia asta, sa-mi recuperez banii?
Prin politie, antifrauda sau ceva de genul?

Multumesc
Pentru 150 lei nu se merita efortul.
Nici sanse nu par sa existe...